Jak wybrać komodę łazienkową?

Niezliczona liczba środków piorących, szampony, odżywki, dezodoranty, mydła – to jedynie wybrane produkty, które są w stanie skutecznie zagracić naszą łazienkę. Warto więc zdecydować się na meble łazienkowe umożliwiające ich przechowywanieBez wątpienia najlepiej zadanie to wykonają różnego rodzaju komody. Są to produkty wolnostojące, które zazwyczaj charakteryzują się sporymi rozmiarami oraz zawartością szafek i szuflad o dużej ilości wolnego miejsca. Podczas ich wyboru musimy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie dokładnie produkty będą w nich przechowywane. Innego rodzaju komody posłużą nam bowiem do magazynowania ręczników, a inne do środków czystości.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modeli uniwersalnych, które wyposażone są w specjalnie przygotowane półki i szuflady dostosowane do przechowywania zróżnicowanego wyposażenia. Problemem jest jednak ich wysoka cena oraz stosunkowo duże rozmiary, które nie w każdej łazience okażą się odpowiednie.

Na całe szczęście, rynek jest obecnie tak zróżnicowany, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poza ułożeniem półek i szuflad, podczas wyboru komody musimy zwrócić uwagę także na to, z jakiego materiału została przygotowana. Pamiętajmy o tym, że w łazience panują dość specyficzne warunki. Podwyższona wilgotność, para wodna, zmienne temperatury – są to czynniki, które w szybki sposób mogą doprowadzić do zniszczenia każdego rodzaju mebla.

Wszystko to sprawia, że należy decydować się przede wszystkim na produkty, które zostały w sposób odpowiedni zabezpieczony. Czy to będzie lakier, preparat impregnujący czy może specjalna powłoka z tworzyw sztuczny – ważne, aby wyróżniała się skuteczną ochroną. Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru komody, jest jej kolor. Powinien być on dopasowany do wystroju wnętrza. Krzykliwie różowe bądź pomarańczowe komody w łazience, gdzie dominuje biel i jasna odmiana niebieskiego okaże się po prostu nietrafiona. Nie bagatelizujmy więc tej kwestii.