Deweloper – dlaczego warto kupić nowe mieszkanie?

Sprzedażą mieszkań w Krakowie zajmują się między innymi deweloperzy. Ich zadanie jednak nie polega jedynie na znalezieniu kupca na mieszkanie, ale na wyszukaniu odpowiednich gruntów pod inwestycję, wybudowaniu bloków czy biurowców, zagospodarowaniu przestrzeni dookoła tak, by sprzyjała mieszkańcom i użytkownikom lokali. Kupowanie mieszkań u dewelopera wymaga cierpliwości, zwłaszcza gdy inwestycja jest dopiero w planach, ale ma wiele plusów, które sprawiają, że sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie jest ciągle na wysokim poziomie.

Każdy, kto zdecyduje się na kupno mieszkania z rynku pierwotnego nie musi opłacić podatku od czynności cywilno-prawnych), który wynosi 2 procent wartości nieruchomości. Nie oznacza to, że kupując mieszkanie nie płacimy daniny na państwo, bo w cenie zawarty jest podatek Vat, ale cenę znamy i wiemy już, że po zakupie mieszkania nie trzeba udać się do urzędu skarbowego. Plusem mieszkania od dewelopera jest także kilkuletni okres gwarancji. Jeśli zauważymy, nawet po dłuższym okresie mieszkania, jakieś niedociągnięcia w mieszkaniu, zawsze muszą być one naprawione. Nowe bloki są też o wiele tańsze w utrzymaniu. Za sprawą nowoczesnych technologii w budownictwie mniej płacimy za ogrzewanie, mamy szybszy internet, nowe rury, często też wygodne ogrzewanie podłogowe sterowane automatycznie. Budynki są estetyczne i nie wymagają remontu przez wiele lat, dlatego też mniej płacimy na fundusze remontowe. Atutem nowych mieszkań na sprzedaż w Krakowie jest też niewątpliwie możliwość dowolnej aranżacji pomieszczeń. Jeszcze na etapie planów, podczas kupowania mieszkania, możemy przenieść ściany w wybrane przez siebie miejsca czy połączyć dwa mniejsze mieszkania w jedno większe. Potem też indywidualnie je wykańczamy, bo otrzymujemy lokal pusty, jedynie z oknami, drzwiami zewnętrznymi i gładkimi, białymi ścianami oraz betonową wylewką.

Samo kupowanie mieszkania u dewelopera jest łatwiejsze i wymaga mniejszego zaangażowania. Deweloper może też oferować sprzedaż ratalną na podobnych warunkach jak te bankowe.